Dr Julia E. Wahl
Dr Julia E. Wahl, psycholożka, trenerka podejścia uważności i współczucia, wykładowczyni, założycielka i dyrektorka The Mind Institute (www.mindinstitute.com.pl) oraz Polskiej Szkoły Uważności (www.polskaszkolauwaznosci), kierowniczka i pomysłodawczyni Podyplomowych Studiów Uważności i Współczucia na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu oraz Krakowie, Szkolenia z Compassion-Focused Therapy/Compassionate Mind Training (www.cftpoland.pl) oraz Szkolenia Ekoterapii (www.ekoterapia.com.pl) w Polsce.
Jedna z założycieli Polskiego Towarzystwa Mindfulness. Stworzyła program wsparcia dla pacjentów onkologicznych na podstawie podejścia współczucia w ramach doktoratu na University of Derby (Wlk. Brytanii).
Regularnie pisuje do różnych czasopism w Polsce i zagranicą (m.in. do Przekroju, Charakterów, Psychologie und Leben, Psychologii w Praktyce). Była redaktor nieistniejącego już pierwszego w Polsce czasopisma o tematyce uważności „Mindfulness”. Prowadzi szkolenia, warsztaty dla różnego rodzaju organizacji, firm, m.in. dla Forum Media Polska, Nestle, Roche, AstraZeneca, Mobica. Post-doc w Prejudice Lab na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu (2022-23).
Autorka książki „Kochać (się) mądrze. Jak uważność i współczucie mogą wspierać relacje intymne” (Wydawnictwo Sensus). W przygotowaniu jej dwie kolejne książki: po polsku na temat terapii skoncentrowanej na współczuciu oraz po angielsku o terapii skoncentrowanej na współczuciu w pracy z pacjentami z nowotworem i po chorobie nowotworowej.
Agnieszka Wołyńska
Psycholog, pedagog i socjolog. Jako psychoterapeutka kształciła się w nurcie systemowym, kończąc podstawowy i zaawansowany kurs terapii systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej (wtts.edu.pl), którego jestem członkiem. Ukończyła również podyplomowe Studia Uważności i Współczucia na SWPS w Poznaniu.
Ukończyła 8 miesięczny międzynarodowy kurs dla terapeutów SCIP Self – Compassion In Psychotherapy (https://
Interesuje się i stosuje w obszarze psychoterapii indywidualnej i grupowej podejście systemowe, narracyjne i terapię skoncentrowaną na współczuciu (CFT – compassion focused therapy).
Poszerza swoją wiedzę w ramach szkoleń oraz warsztatów. Pracuję pod stałą superwizją. Jej superwizorkami są Pani Maria Kasprowicz (WTTS) oraz dr Wendy Wood (CFT).
Do gabinetu zaprasza osoby dorosłe, nastolatków, pary oraz rodziny.
Prowadzi także terapię grupową i warsztaty rozwojowe.
Ma duże doświadczenie w pracy z grupami: biznesowymi, osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, nauczycielami, studentami, grupami otwartymi, w obszarze rozwoju umiejętności psychospołecznych (pracy ze stresem, emocjami, budowaniu relacji, uważnej komunikacji, pracy z zespołami).
Uczy studentów CFT (compassion-focused therapy), myślenia systemowego, HR, psychologii zarządzania, prowadzenia warsztatów oraz pracy z grupami. Wykłada między innymi na Uniwersytecie SWPS Poznań, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Wyższej Szkole Bankowej, a także Collegium da Vinci w Poznaniu.
Cykl szkoleń jest odpowiedzią na potrzebę rozszerzania perspektywy systemowej w Polsce o nauczycieli, myślicieli, badaczy, którzy kontynuują prace prekursorów, ale tez wnoszą swoje nowe modele oraz inspirują w tym dyskursie. To nie jest odrębna szkoła, ani nie uzurpuje sobie takiego prawa, bo mamy bardzo dobre szkoły systemowe np. w Poznaniu i Krakowie.
Szkoła tym samym raczej wychodzi naprzeciw potrzebie zgłębiania pewnych tematów, mądrego kształtowania umiejętności w oparciu o różnorodność. Niestety w naszym kraju wydaje się i publikuje skrajnie mało na temat terapii systemowej. A wydaje się ze teraz, w świecie wielopłaszczyzn, wielotożsamości, wielonarracji, terapia systemowa powinna powrócić do bycia ścieżka znacząca. Nie wspominając już o samym myśleniu systemowym.
Zapraszamy terapeutów systemowych, ale nie tylko osoby z tychże podejść. To tez dobra opcja dla wszystkich, którzy chcą uzupełnić swój warsztat o perspektywę systemową.
Serdecznie zapraszamy,
dr Julia E. Wahl i Agnieszka Wołyńska